“Dardan Molliqaj është i vetmi njeri që mund ta rrëzoj Albin Kurtin nga pushteti”

“Dardan Molliqaj i vetmi njeri që mund ta rrëzoj Albin Kurtin nga pushteti”.Kështu ka theksuar analisti politik, Milaim Zeka, raporton Gazeta Blic. Ai në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadiku në Kanal 10, ka theksuar se partitë tjera e kanë të pamundur ta rrëzojnë Kurtin. Në anën tjetër, Krenar Shala ka theksuar se Molliqaj me këto […]

Continue Reading

Skender Hyseni: Kurti s’ka guxim as dije për ta bërë gjënë e duhur për Kosovën

Ish-Ministri i Jashtëm i Kosovë, Skender Hyseni, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se kryeministri i Kosovës po bën fushatë me dialogun Kosovë-Serbi. Hyseni ka thënë se takimi i 19 korrikut në Bruksel ishte më shumë “shfaqje teatrale”. “Unë mendoj se Kurti s’ka guxim as dije për ta bërë gjënë e duhur për Kosovën”, […]

Continue Reading

Kurti kthehet në Kosovë, ja çfarë e pyet Mozzik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas disa javës në udhëtime zyrtare është rikthyer në Kosovë. Pas rikthimit, ai ka marr një pyetje interesante nga rep artisti i njohur, Mozzik.Në një lajm të Indeksonline, Mozzik ka komentuar në formë shakaje “A e prune naj bumbunjer o babo”. Kryeministri Kurti fillimisht udhëtoi drejt Greqisë, ku takoi figurat […]

Continue Reading

Albin Kurti nuk ka qenë kurrë për Bashkimin Kombëtar! ai është vetëm një mashtrues “Made in China“!

Zyrtari i PDK-së, Betim Gjoshi, në një reagim të tij në rrjetin social Facebook thotë se Kurti nuk ka qenë kurrë për Bashkimin Kombëtar. Gjoshi thotë se ngjyrat që Kurti përfaqëson janë ngjyrat e mashtrimit. “Ngjyrat që ti përfaqëson janë ngjyra mashtrimi dhe Made in China. Ti as vet nuk e din për çka je […]

Continue Reading

Gazetat zvicerane: Një fluturim për në Prishtinë kushton dy fish më shtrenjtë se për në Amerikë!

Çmimet çmenden: Biletat dy herë më të shtrenjte. Një fluturim për në Prishtinë kushton më shumë sesa një udhëtim për në Nju York, shkruan Blick, transmeton gazeta zvicerane Le Cabton27. Fluturimet ajrore me kosto të ulët kurrë nuk kanë qenë kaq të ulëta. Sidoqoftë, me përmirësimin e krizës shëndetësore, çmimi i biletave për destinacione të […]

Continue Reading

Qytetari iu drejtohet mërgimtarëve: Mos e teproni, dy muaj është shumë me nejtë në Kosovë – rrini dy javë e shkoni (VIDEO)

Qytetari iu drejtohet mërgimtarëve: Mos e teproni, dy muaj është shumë me nejtë në Kosovë – rrini dy javë e shkoni (VIDEO) Një qytetar u është drejtuar mërgimtarëve të cilët kanë ardhur në Kosovë, duke u bërë thirrje që të “mos rrinë shumë në Kosovë”. Sipas tij, mjafton që mërgimtarët të rrijnë dy javë. “Kanë […]

Continue Reading

o Ramizo, I kofsh falë vëllau i kujt je, se kishe mbetë t’u lujtë pitpidak në ara

Ka vazhduar polemika mes kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, dhe hoxhës Osman Musliu, pas deklaratës së këtij të fundit i cili drejtoi lutje tek Zoti që Lladrovci të mos fitojë edhe një mandat për të udhëhequr me Drenasin. Lidhur me këtë deklaratë reagoi Lladrovci, duke e quajtur rrenc hoxhën nga Drenasi. “Është fat […]

Continue Reading

Cim Peka të fala shqiptarëve nga Kosova: “Na jepni Albin Kurtin ne u japim Edi Ramen”

Gazetari i njohur shqiptarë ka reaguar në me anë të një postimi në rrjetin e tij personal në facebook. Ai i doli në mbrojtje kryeministrit të Kosovës rreth reagimeve të opozitës në Kosovë për paraqitjen e Kurtit në festivalin e Canes. Postimin e tij e ka shoqëruar me nga një foto të dy kryeministrave shqiptarë […]

Continue Reading

“Albini e ka nervozu Vuçiqin, mirë ka bë! S’duhet të bisedohet për Kosovën!”

“-Ka qenë e pritshme se nuk do të vazhdojë ashtu, se Z. Kurti do të ketë qasje tjetër. Nxjerr disa mësime, disa gabime që janë bërë deri më tash, por nuk është mirë të thotë se nuk është bërë asgjë deri më tash dhe duhet të fillojë nga fillimi. Nga marrëveshjet e deritashme, më e […]

Continue Reading

E prezantoi vendin në Greqi, Francë e Bruksel, kryeministri Kurti kthehet triumfalisht në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të kthehet sot në Kosovë. Pas 13 ditësh jashtë vendit, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të kthehet sot në Kosovë. Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu. “Gjatë ditës së sotme kthehet”, ka deklaruar Kryeziu. Ndryshe, Kurti ka shkuar në Greqi më […]

Continue Reading