9-gabimet-qe-duhet-te-shmangni-gjate-pergaditjes-se-embelsirave

9 gabimet që duhet të shmangni gjatë përgaditjes së ëmbëlsirave

Përgatitja dhe pjekja e një ëmbëlsire perfekte është një mision i vështirë por shumë fitimprurës në aspektin e kënaqësisë, shkruan “AgroWeb”. Gjithçka duhet të jetë në perfeksion, që nga masat, sasia dhe cilësia e produkteve të përdorura për të përgatitur një ëmbëlsirë nga ato që të bëjnë të lëpish gishtat, transmeton lajmi.net. Ndodh që kur […]

Continue Reading
si-ndikon-pranvera-tek-ne?-keto-4-ndryshime-ndodhin-tek-ju

Si ndikon pranvera tek ne? Këto 4 ndryshime ndodhin tek ju

Pranvera është padyshim stina më festive për njeriun, shkruan “PNAS.org”. Rrobat e trasha paketohen ‘larg syve, larg trupit’ dhe garderoba bëhet gati për rroba të lehta e plot ngjyra, transmeton lajmi.net. Megjithatë, ndikimi i pranverës shtrihet përtej garderobës. I gjithë organizmi përmirëoshet a thua se sistemi imunitar ka fituar llotarinë. Gëzimi i pranverës ndihet në […]

Continue Reading
nga-tensioni-i-larte-tek-problemet-e-frymemarrjes,-ja-pse-duhet-te-pini-sa-me-pare-leng-hudhrash

Nga tensioni i lartë tek problemet e frymëmarrjes, ja pse duhet të pini sa më parë lëng hudhrash

Ka njerëz që bëjnë be e rrufe kundër pirjes së lëngut të pastër të hudhrave. Por pa dyshim me të lexuar përfitimet e pamohueshme të kësaj pije unike, do të ndryshojnë mendje, shkruan “3MBinfo”. Lëngu i hudhrës nxirret duke shtypur ose shtrydhur thelbinjtë e hudhrës, që vjen nga bima me emrin shkencor Allium sativum. Hudhra […]

Continue Reading