milan-vec-barazim-me-sampdorian,-fati-i-‘buzeqesh’-interi

Milan veç barazim me Sampdorian, fati i ‘buzëqesh’ Interi

Milani ka barazuar me rezultat të barabartë 1-1 me Sampdorian. Fabio Quagliarella ka hapur serinë e golave në këtë ndeshje, kur shënoi në minutën e 57-të pas një gabimi të Theo Hernandez. Jens Hauge iu deshën vetëm 13 minuta për të barazuar shifrat, pasi u inkuadrua nga banak në minutën e 74-të dhe shënoi më […]

Continue Reading
amir-rrahmani-le-prapa-lendimin,-i-gatshem-per-te-startuar-me-napolin

Amir Rrahmani lë prapa lëndimin, i gatshëm për të startuar me Napolin

Amir Rrahmani ka lënë prapa shqetësimet. Ai nuk mundi ta ndihmojë Kosovën kundër Suedisë dhe Spanjës për shkak të një dëmtimi të vogël, por tashmë është shëruar. Gennaro Gattuso e ka përfshirë kapitenin e Kosovës në sfidën që Napoli do ta zhvillojë me Crotonen nga ora 15:00. Amiri nuk luajti asnjë ndeshje deri në janar, […]

Continue Reading
ac-milan-–-sampdoria,-keto-jane-formacionet-startuese

AC Milan – Sampdoria, këto janë formacionet startuese

Sot me fillim nga ora 12:30 do të zhvillohet takimi ndërmjet Milanit dhe Sampdorias, duel ky në kuadër të xhiros së 29 në Serie A. Milani do të mundohet që me një fitore eventuale sot të jetë konkurrent sserioz për titull Pjesë e këtij takim do të jetë edhe sulmuesi suedez Ibrahimovic. Më poshtë edhe […]

Continue Reading
tifozet-i-bejne-per-‘pese-pare’-lojtaret-e-juventusit

Tifozët i bëjnë për ‘pesë pare’ lojtarët e Juventusit

“E keni mendjen te rrjetet sociale dhe paratë”, tifozët të irrituar me futbollistët e Juves Ditën e sotme në orën 18:00 pritet të zhvillohet derbi mes Juventusit dhe Torinos. Ultrasit e “Zonjës së Vjetër” vendosën të vendosnin një tjetër banderolë në fushën stërvitore të ekipit, duke akuzuar lojtarët se kujdsen vetëm për mediat dhe sponsorët, […]

Continue Reading
a-jeni-gati,-keto-super-ndeshje-na-presin-sot-ne-premierlige

A jeni gati, këto super ndeshje na presin sot në Premierligë

Sot në katër terminë të ndryshme do të zhvillohen takimet në Premierligë. Ndeshja e kësaj dite është ajo ndërmjet Arsenalit dhe Liverpoolit, duel ky në kuadër të xhiros së 30’të. Po ashtu ndeshje e madhe do të jetë edhe ajo ndërmjet Leicesterit dhe Manchester Cityt, ku skuadrat luftojnë për titull. Më poshtë orarin e plotë […]

Continue Reading
gazeta-britanike:-skocia-e-pavarur-do-te-shperfillej-si-kosova-ne-spanje

Gazeta britanike: Skocia e pavarur do të shpërfillej si Kosova në Spanjë

Gazeta britanike, “Express”, duke shkruar për pavarësimin e mundshëm të Skocisë nga Britania e Madhe, ka bërë krahasim me pritjen e Kosovës në Spanjë gjatë ndeshjes futbollistike për eliminatoret e Kupës së Botës “Katari 2020”. Kjo gazetë shkruan se një eksperte ligjore i ka thënë që Skocia e pavarur do të trajtohej në të njëjtën […]

Continue Reading
trajneri-i-juventus-refuzon-te-flase-per-haalandin

Trajneri i Juventus refuzon të flasë për Haalandin

Zidane refuzon të flasë për Haalandin. Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka refuzuar të flasë për sulmuesin e Borussia Dortmund, Erling Haaland. Agjenti i sulmuesit, Mino Raiola, ka nisur tashmë punën dhe po i viziton klubet e interesuara një nga një për të parë nga afër kushtet që ato ofrojnë për klientin e tij. […]

Continue Reading
e-kishte-gjuajtur-ne-toke,-shitet-ne-ankand-shiriti-i-kapitenit-qe-ronaldo

E kishte gjuajtur në tokë, shitet në ankand shiriti i kapitenit që Ronaldo

Nervoza e Ronaldos. Shiriti i kapitenit që Ronaldo e kishte gjuajtur në tokë në ndeshjen e Portugalisë ndaj Serbisë tashmë është shitur në ankand. Personi që e kishte marrë shiritin e kapitenit portugez, atë e kishte hedhur në ankand, duke synuar që të mbledh sa më shumë para për t’i ndihmuar një fëmije gjashtë muajsh […]

Continue Reading
mcgregor-synon-hakmarrjen-ndaj-poirier,-caktohet-meci-i-trete

McGregor synon hakmarrjen ndaj Poirier, Caktohet meçi i tretë

Meçi kthyes. uk ka dy pa tre, tani është e sigurt dhe ka një datë: Conor McGregor dhe Dustin Poirier do të luftojnë në Ufc për herë të tretë, më 10 korrik të këtij viti. Dustin Poirier e kishte nënshkruar kontratën më herët, përcjell Gazeta Express. E vetmja gjë që mungonte është nënshkrimi i irlandezit, […]

Continue Reading
iu-hoqen-pasaportat-diplomatike,-de-biasi:-ndoshta-duhet-te-kthej-edhe-“urdherin-e-skenderbeut”

Iu hoqën pasaportat diplomatike, De Biasi: Ndoshta duhet të kthej edhe “Urdhërin e Skënderbeut”

De biasi Qeveria shqiptare kishte revokuar vendimin për pasaportat diplomatike që ishin dhuruar futbollistëve të Kombëtares që kishin arritur kualifikimin në Euro 2016. Ditën e djeshme, Ministrja e Punëve të Jashtme, kishte marrë vendim që të shfuqizojë vendimin për zgjatjen e afatit të pasaportave diplomatike të lojtarëve të Kombëtares së Shqipërisë që u kualifikuan në […]

Continue Reading